Županijsko natjecanje iz informatike - kategorija Logo
(OŠ Žuti brijeg, 9.2.2018. - 9.00)

Filip Lijović 6.a

Na natjecanju 55 najboljih "logaša" Grada Zagreba Filip je predstavljao našu školu. Filip dijeli 10. mjesto među šestašima, radi čega smo ponosni na njega! Nadamo se da će mu to biti poticaj da iduće godine još više napreduje i ostvari još bolji rezultat. Čestitamo Filipu!

Županijsko natjecanje iz informatike - kategorija Osnove informatike
(OŠ Žuti brijeg, 9.2.2018. - 13.00)

Dino Dervišević 8.b

Dino je imao težak zadatak - natjecanje u poznavanju svog gradiva Informatike od 5. do 8. razreda. U društvu 33 najbolja "informatičara" u gradu Zagrebu, uz puno teže zadatke nego na školskom natjecanju, Dino je ostvario odličan rezultat - dijeli 5. mjesto. Dini nedostaje 1.5 bod za plasman na državno natjecanje! Čestitamo Dini i želimo mu puno natjecateljskih uspjeha u srednjoj školi.

Županijsko natjecanje iz informatike - kategorija Algoritmi
(OŠ Žuti brijeg, 9.2.2018. - 14.30)

Hana Benko 6.b

Među 53 najbolja programera grada Zagreba bila je i naša Hana. Hana dijeli 6. mjesto među šestašima, radi čega smo ponosni na nju! Nadamo se da će joj to biti poticaj da iduće godine još više napreduje i ostvari još bolji rezultat. Čestitamo Hani!

Županijsko natjecanje iz engleskog jezika
(OŠ Dobriše Cesarića, 20.2.2018. - 10.00)

Vida Jembrih 8.a

Među 227 osnovaca, najboljih poznavatelja Engleskog jezika u gradu Zagrebu, naša Vida je uz visoki postotak riješenosti testa postigla vrlo dobar rezultat. Dijeli 23. mjesto. Čestitamo našoj učenici i njenoj mentorici prof. Saganić na ovom rezultatu i tome što se naša škola našla na popisu najboljih "engleza" grada Zagreba.

Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika
(OŠ Malešnica, 21.2.2018. - 10.00)

Sven Vrtarić 8.b
Artina Šoipi 8.b
Lucija Kozina 8.a
Petra Gredičak 8.a

Među 88 osnovaca, najboljih poznavatelja Njemačkog jezika u gradu Zagrebu, našu školu predstavljao je četveročlani tim. Svi imaju visoki postotak riješenosti testa, a najbolji plasman ostvario je Sven - dijeli 23. mjesto. Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici prof. Gašljević na postignutim rezultatima.

Županijska smotra LIK - natjecanje iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna
(OŠ Matije Gupca, 27.2.2018. - 13.00)

Lejla Morankić 5.a

Županijska smotra odnosno izložba radova najboljih osnovaca "likovnjaka" grada Zagreba ove godine sadrži 151 odabrani rad. Među tim najboljim radovima, nama na ponos, nalazi se i rad naše Lejle. Čestitamo Lejli i nadamo se da će joj ovo biti poticaj za daljnji rad te da možda iduće godine ode i korak dalje - na državnu smotru!

Županijsko natjecanje iz matematike
(OŠ Miroslava Krleže, 28.2.2018. - 10.00)

Dino Dervišević 8.b

Među 54 najbolja osmaša matematičara grada Zagreba bio je i naš Dino. U konačnom poretku dijeli 21. mjesto! Čestitamo našem učeniku i njegovoj mentorici prof. Barnaki na ovom rezultatu i tome što se naša škola našla na popisu najboljih matematičara grada Zagreba.

Županijsko natjecanje iz geografije
(OŠ Vukomerec, 1.3.2018. - 10.00)

Kristijan Hindlaugh 7.a
Lejla Morankić 5.a
Zvonko Andrijević 5.b
Karlo Cmrečnjak 6.a
Lovro Markotić 6.b
Ema Pisanski 6.b
Hana Benko 6.b

Odličan nastup naše mnogobrojne ekipe  u konkurenciji po stotinjak (u svakom razredu) najboljih Zagrebačkih geografa. Najbolji plasman ostvarili su Kristijan (dijeli 7. mjesto), Lejla (dijeli 8. mjesto) i Zvonko (dijeli 15. mjesto). Kristijanu nedostaje 1 bod za plasman na državno natjecanje! Želimo mu više natjecateljske sreće u 8. razredu. Čestitamo cijeloj ekipi i njihovom mentoru prof. Gržinčiću.

Županijsko natjecanje iz povijesti
(OŠ Trnjanska, 7.3.2018. - 10.00)

Nina Huljić 8.b
Andrija Jelavić 7.a

Vrlo dobar nastup našeg dvojca  u konkurenciji po stotinjak (u svakom razredu) najboljih Zagrebačkih povjesničara. Ostvarili su skoro isti plasman - Nina dijeli 21. mjesto, a Andrija 22. mjesto. Čestitamo našim učenicima i njihovom mentoru prof. Bučeviću.

Županijsko natjecanje iz kemije
(Prirodoslovna škola V. Preloga, 8.3.2018. - 10.00)

Matej Legati 7.a

Među više od 100 najboljih kemičara, sedmaša i osmaša grada Zagreba, bila su i naša dva učenika. U konačnom poretku nešto bolji plasman ostvario je Dino - 24. mjesto! Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici prof. Valent na ovom rezultatu i tome što se naša škola našla na popisu najboljih kemičara grada Zagreba.

Županijsko natjecanje iz biologije
(OŠ Lovre pl. Matačića, 12.3.2018. - 10.00)

Karlo Loparić 7.a
Lucija Kozjak 7.a
Andrija Jelavić 7.a

Rino Ćular 8.b
Vita Pavlović 8.a
Sven Đukić 8.b
Lana Nježić 8.a
Sven Vrtarić 8.b

Najbmnogobrojniju ekipu naše škole na ovogodišnjim županijskim natjecanjima čine "biolozi". U konkurenciji više od 100 (u svakom razredu) najboljih Zagrebačkih biologa, najbolji rezultat ostvarili su:  Karlo među sedmašima (dijeli 16. mjesto) i Rino među osmašima (dijeli 24. mjesto). Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici prof. Cernjak.

Županijsko natjecanje iz odbojke - kategorija M (7. i 8. r), finale
(SŠD Dubrava, 28.3.2018. - 11.00)

OŠ M. Držića       -  OŠ I. G. Kovačića

2        :         0

(25:19, 25:16)

Uvjerljivom pobjedom od 2:0 nad ekipom OŠ I. G. Kovačića naši dečki ponovno su osvojili prvo mjesto u gradu Zagrebu! To je već šesti put da odbojkaši naše škole predvođeni prof. Bićanićem, kao najbolji u gradu, idu na državno natjecanje!
Bravo naši odbojkaši!