Naši odbojkaši - prvaci države - 2023.

Poreč, 24.-26.3.2023.

ZLATNA MEDALJA

Uvjerljivim pobjedama naši sedmaši i osmaši osvojili su naslov državnih prvaka! Na završnom turniru prvo su u polufinalu pobijedili svoje vršnjake iz Kaštel starog, a zatim u finalu iz Kravarskog. Obje pobjede bile su uvjerljive - 2:0!
Bravo dečki!!

Naši "mali" odbojkaši - prvaci države - 2022.

Vinkovci, 30.5.-1.6.2022.

Uvjerljivom pobjedom nad ekipom Čavle naši petaši i šestaši ugledali su se na svoje starije vršnjake i osvojili naslov državnih prvaka! Bravo dečki!!

Naši odbojkaši - prvaci države - 2022.

Poreč, 9.-11.5.2022.

Uvjerljivom pobjedom od 2:0 nad ekipom iz Siska naši sedmaši i osmaši osvojili su naslov državnih prvaka! Bravo dečki!!

Mali odbojkaši prvaci grada Zagreba - 2022.

Imamo još jedne odbojkaške prvake grada Zagreba! Mali Držičevci imitiraju velike, pa su i oni 4. svibnja postali zlatni! Bravo dečki!!

Odbojkaši prvaci grada Zagreba - 2022.

7.4.2022. - GRADSKO FINALE:
OŠ M. Držića       -  OŠ G. Krkleca
2        :         0
(25:15, 25:12)

Ponovno su naši odbojkaši gradski prvaci! Na ovim stranicama možete pročitati o višestrukim uspjesima odbojkaša naše škole kroz prethodne godine, na gradskim i državnim natjecanjima.

Zanimljivo je da su se ove godine u finalu sastale dvije škole čiji su igrači većinom članovi istog kluba - OK Medicinar Trnje. Rijetkost je da se u gradskom finalu nađu dvije ekipe čiji igrači pripadaju istom klubu. Time je istaknut i odličan rad ovog kluba!

Obje ekipe zastupat će grad Zagreb na predstojećem državnom prvenstvu. Bravo za sve igrače i trenere!

Naši odbojkaši - prvaci države - 2019.

Poreč, 25.-27.3.2019.

Ekipa: Tin Devald, Andrija Jelavić, Miljenko Jelavić, Karlo Loparić, Juraj Matek, Marin Miše, Fran Popović, Roko Spudić, Lovro Šestak, Dario Šimičić, Lovro Šitum, Gabrijel Živković

Voditelj: Karlo Butorac

Uvjerljivom pobjedom od 2:0 nad ekipom iz Daruvara naši dečki osvojili su naslov držanih prvaka! Prije toga, redom su svladali ekipe iz Valpova, Čavala, Osijeka i Šibenika!

Kao najbolji u državi naši odbojkaši predstavljat će Republiku Hrvatsku na svjetskom prvenstvu, koje će se ove godine održati u Poreču od 31.3. do 5.4.!

Odbojkaši - prvaci grada Zagreba - 2019.

Arena Zagreb, 20.3.2019. - GRADSKO FINALE:

OŠ M. Držića       -  OŠ A. Cesarca

(25:9, 25:17)

Uvjerljivom pobjedom od 2:0 nad ekipom OŠ A. Cesarca naši dečki ponovno su osvojili prvo mjesto u gradu Zagrebu! To je već sedmi put da odbojkaši naše škole kao najbolji u gradu, idu na državno natjecanje!
Bravo naši odbojkaši!

Naši odbojkaši - prvaci države - 2018.

Naši odbojkaši ponovno su prvaci države u konkurenciji školskih sportskih društava!

Taj uspjeh ostvarili su fantastičnim nizom pobjeda na državnom natjecanju u Poreču (22.-24. travnja)! To je već 4. put da odbojkaši naše škole osvajaju naslov državnog prvaka!
BRAVO DEČKI!!

Pogledajte snimku izrazito zanimljivog finala:

Naši odbojkaši - prvaci države - 2017.

Naši odbojkaši su ponovno prvaci države
u konkurenciji školskih športskih društava!

Taj uspjeh su ostvarili nevjerojatnim nizom pobjeda na državnom natjecanju
u Poreču (26.-28. travnja), bez izgubljenog seta!!

Odbojkaši - prvaci grada Zagreba - 2017.

Nakon brojnih pobjeda kroz tekuću sezonu, naši odbojkaši su šesti put došli do finalne utakmice gradskog natjecanja i peti put postali prvaci grada Zagreba.
Na taj način izborili su
PLASMAN NA DRŽAVNO NATJECANJE!
BRAVO NAŠI ODBOJKAŠI!
Finale je održano u ŠSD Dubrava 29. ožujka u 9.00.
Uz gromoglasnu podršku naših učenika i djelatnika ekipa je pobijedila OŠ Mate Lovraka 2:0!

Naši odbojkaši - viceprvaci države - 2016.

Naš najbolji ovogodišnji rezultat ostvarili su odbojkaši - sedmaši i osmaši.
U Porecu su zaslužili titulu viceprvaka Hrvatske!

SREBRNA MEDALJA

Odbojkaši - viceprvaci grada Zagreba - 2015.

Naši odbojkaši navikli su nas na odlične rezultate.
Prošle godine bili su prvaci države
i u školskom i u klupskom natjecanju!
Ove godine, ponovno su bili u finalu Grada Zagreba!

Ponovno smo imali gromoglasnu navijačku podršku naših
učenika i djelatnika, kako je to bilo i prošlih godina.
Prisjetimo se kako je to izgledalo nekad:

Proslava s našim navijačima

Hvala navijači

U ŠSD Dubrava, Gjure Prejca 2, 18.3.2015. u 10.30.
u finalu su igrali:
OŠ Marina Držića - OŠ Bartola Kašića.

Malo bolji od nas ove godine su bili naši suparnici,
izborili su plasman na državno natjecanje
i na tome im čestitamo!
Ali takoðer, čestitke našim srebrnim dečkima!

Poslušajte intervju s trenerom i kapetanom naše ekipe
za emisiju Mali sportski mikrofon:

Link - Mali sportski mikrofon

Naši odbojkaši - prvaci države - 2014.

Nakon što su, kao članovi OK Trnje, osvojili titulu državnog
klupskog prvaka u odbojci za 2014. godinu, naši odbojkaši su
isti uspjeh ostvarili i u konkurenciji školskih športskih društava!

u Poreču (27.-29. travnja), bez izgubljenog seta!!

Odbojkaši - prvaci grada Zagreba - 2014.

Nakon brojnih pobjeda kroz tekuću sezonu,
naši odbojkaši su treći put uzastopno došli do finalne utakmice gradskog natjecanja i treci put uzastopno postali prvaci grada Zagreba.
PLASMAN NA DRŽAVNO NATJECANJE! BRAVO NAŠI ODBOJKAŠI!
Finale je održano u ŠSD Dubrava 19. ožujka u 18.30.
Uz gromoglasnu podršku naših učenika i djelatnika ekipa je pobijedila OŠ Augusta Cesarca!

Naši odbojkaši - prvaci države - 2013.

Učenici - sportaši, članovi školskih sportskih društava iz cijele Hrvatske
okupili su se od 28. do 30. travnja u Poreču
na Završnici državnog prvenstva školskih sportskih društava.
Posljednja je to stepenica natjecanja koje traje cijelu školsku godinu
i koja je najbolje dovela do naslova državnog prvaka.

A najbolji odbojkaši ove školske godine u Hrvatskoj su - Držićevci!
Predvoðeni trenerom prof. Bićanićem, naši dečki su "pomeli"
konkurenciju, pobijedivši sve suparnike sa 2:0!
BRAVO za naše odbojkaše i njihovog trenera!

Odbojkaši - prvaci grada Zagreba - 2013.

Ponovno su sedmaši i osmaši PRVACI grada Zagreba!

Rezultati polufinalnih utakmica odigranih 23.2.2013. u OŠ Mate Lovraka:

OŠ M. DRZICA - OŠ B. RADIC 2 : 1 (13:25, 25:21, 15:11)
OŠ A. CESARCA - OŠ I. G. KOVACICA 2 : 0 (25:14, 25:19).

Finale je održano u ŠSD Dubrava, Gjure Prejca 2, u utorak 12. ožujka 2013!
Uz gromoglasnu navijačku podršku naših učenika i djelatnika,
"Držićevci" su ostvarili veliku pobjedu:

OŠ M. DRZICA - OŠ A. CESARCA 2 : 0 (25:19, 25:16)

Naši odbojkaši - viceprvaci države - 2012.

Ponovno su mladi kadeti (7. i 8. r.) prvaci Zagreba, sudjelovali su na državnom klupskom natjecanju u Osijeku,
a kao kruna sezone došao je njihov zadnji uspjeh - osvojili su
DRUGO MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU koje se od 2. do 4. svibnja održavalo u Poreču.

Nakon što su uspjeli proci prvi dio natjecanja u (vrlo zahtjevnoj) grupi,
u poluzavršnici su pobijedili OŠ Davorina Trstenjaka iz Hrvatske Kostajnice
te je slijedilo veliko finale protiv OŠ Vidici iz Šibenika!
Naši dečki su morali priznati da je ekipa iz Šibenika bila bolja ove godine,
ali kraj finala je znač
io početak slavlja!

Ove godine su najmladi kadeti (5. i 6. r.) klupski državni prvaci!

OK TRNJE

BRAVO ODBOJKAŠI!

Odbojkaši - treći u gradu Zagrebu - 2010.

Ponovno su naši odbojkaši imali uspješnu školsku godinu - na prvenstvu Zagreba osvojili su 3. mjesto!

Naši odbojkaši - viceprvaci države - 2008.

Odbojkaška ekipa naše škole (učenici 7. i 8. razreda) pod nazivom "Vidra", predvođena prof. Bićanićem sudjelovala je na državnom natjecanju u Rovinju od 8. do 11. svibnja 2008. godine. Prvi dan natjecanja prošao je fantastično: Vidra je zauzela prvo mjesto u grupi A nakon što je dobila dvije utakmice rezultatima 2:0 - protiv OŠ August Cesarec iz Ivankova i V. OŠ Varaždin. Drugi dan natjecanja počeo je prvom utakmicom poluzavršnice: Vidra - R. Jeretov (Opatija) 2:1 - i ušli smo u "finale"!! U utakmici za 1. mjesto izgubili smo od OŠ Stjepana Radića iz Bibinja. Čestitke prvacima iz Bibinja i naravno ČESTITKE DOPRVACIMA REPUBLIKE HRVATSKE:

Prethodno su u konkurenciji 39 osnovnih škola iz Zagreba osvojili 2. mjesto i time stekli pravo sudjelovanja na državnom prvenstvu.

ŠPORTSKI USPJESI UčENIKA NAŠE ŠKOLE OD 1999. DO 2007.

Godinama učenici naše škole nastupaju na različitim školskim sportskim natjecanjima. Slijedi prikaz sportskih uspjeha na nivou grada Zagreba (samo prva tri mjesta):