OŠ Marina Držica

Projekt"The Charlie Chaplin Look-Alike Contest 2015"

U središtu projekta "The Charlie Chaplin Look-Alike Contest 2015" bilo je obilježavanje 125. rođendana Charlieja Chaplina te 100. godine postojanja njegova medijskog lika Skitnice. Ovaj je projekt bio namijenjen prvenstveno svim učenicima 5.-8.r. (11-15 godina starosti) u redovnoj nastavi i izvannastavnim aktivnostima Engleskog jezika. Uključio je ukupno 100-tinjak učenika i učitelja, integrirarajući gradivo Engleskog jezika unutarpredmetno i međupredmetno u korelaciji s redovnom nastavom Informatike, Likovne kulture, Glazbene kulture, Povijesti, Geografije, Tehničke kulture, Hrvatskog jezika, Tjelesne i zdravstvene kulture. Realizacija projekta prikazana je u slavljeničkoj atmosferi u obliku radionice u sklopu Dana otvorenih vrata škole, kao 90-minutni interaktivni performans crno-bijelog nijemog filma „uživo“ u stilu 20-ih godina 20.st., s mnoštvom rekvizita, glazbe i prezentacija, a čiji su redatelji bili učitelji, glumci i voditelji učenici, a publika je bila sačinjena od posjetitelja (roditelja, djece, kolega, bivših učenika, gostiju). Na toj prezentacijskoj radionici aktivno je sudjelovalo 40 učenika, 3 učitelja, 70-ak posjetitelja.

Više o tome pročitajte klikom na link koji vas vodi na stranicu izdavačke kuće Profil.

Paola Saganić, prof.

Predstavljanje našeg projekta na javnim televizijama

Naš projekt "Učimo pokretom" predstavili smo više puta na programu HRT-a i Nove TV.
Sljedeci linkovi vode vas do izvješća o tim emisijama:

HRT - emisija "Hrvatska uživo"

NOVA TV - emisija provjereno 15.11.2012.

Školska godina 2012./13.

Projekti "Bistrići" i "Učimo učiti"
Za obavijesti o ovim projektima kliknite na sljedeći - link.

Školska godina 2009./10.

Projekt "Strategije učenja"
Nastavljamo s projektom ...

Školska godina 2008./09.

Projekt "Strategije učenja"
Kako će učenici lakše savladati predviđeni školski program i stvoriti trajna znanja koja ce moći koristiti u životu - pitanja su na koja želimo naći odgovor. Velik dio djece ne voli učenje, a ima i realnih teškoća u savladavanju školskog gradiva. Posebno se to odražava na učenike koji imaju specifične teškoće u učenju tipa: disleksija, disgrafija, diskalkulija i posebne jezične teškoće. Više o projektu pogledajte - ovdje.

Projekt "Škola bez bola"
(Prevencija nasilja i promocija humanog ponašanja)
U našoj školi projekt provode djelatnici Plavog telefona.
Cilj projekta - stvaranje mreže podrške među učenicima s ciljem promoviranja humanih vrijednosti te na taj način i prevencije nasilnog ponašanja među učenicima.
Način provođenja - na satima razrednih odjela šestih i sedmih razreda, razrednici i stručni suradnici Plavog telefona će s učenicima napraviti radionicu na temu "Nasilje među vršnjacima". Na toj radionici nakon definiranja nasilja, diskusije o oblicima i uzrocima nasilnih ponašanja, učenici ćr načiniti psihološki profil vršnjaka pomagača. Nakon izrade profila učenici anonimno biraju po dva vršnjaka/vršnjakinju u razredu koja najviše odgovaraju zajedničkom profilu. S tim učenicima radi se edukacija na temu "Vježbanje životnih vještina".
Za vrijeme trajanja edukacije i nakon nje učenici će na satu razrednog odjela predstaviti svoj rad te poučiti ostale vršnjake o vršnjačkom pomaganju, promociji humanog ponašanja i nenasilju.

Školska godina 2007./08.

Projekt "Učimo pokretom"
U našim školama 45% negativnih ocjena otpada na ocjene iz matematike, a 15 % učenika ima teškoce u učenju čitanja i pisanja te usvajanju gramatike. Ti problemi potječu od ranog učenja i savladavanja predmatematičkih sposobnosti koje su važne za učenje matematike kasnije. Kako prebroditi ove teškoce? Više o projektu pogledajte - ovdje.

Školska godina 2005./06.

Projekt "Učimo učiti"
Problem učenja, a posebno motiviranosti za učenjem, dugo je prisutan problem u odgojno-obrazovnom sustavu. Puno nastavnih predmeta, puno građe koju treba zapamtiti. Drugačijim pristupom učenju, a naravno i predavanju u razredima riješili bi se mnogi problemi kod učenika. Više o projektu pogledajte - ovdje.

Školska godina 2004./05.

Projekt "Živimo Držića" - Kroz sve školske aktivnosti pokušali smo na određeni način "oživjeti" rad i djelo Marina Držića.
                                    - Postavili smo pred sebe ciljeve (kratkoročne i dugoročne) i kroz školsku godinu uspjeli ih realizirati.
                                    - O događanjima vezanim uz projekt i samoj realizaciji projekta možete saznati više - ovdje.

Povratak na pocetnu stranicu