PORTRETI "NAŠIH" SREDNJOŠKOLACA

Marin Tomić

Nakon što je u osnovnoj školi četiri godine uzastopno bio prvak Hrvatske u informatici, Marin je s odličnim rezultatima nastavio i u srednjoj školi - prvak Hrvatske bio je u prvom, drugom i trecem razredu kao učenik V. zagrebačke gimnazije.

Marin je na hrvatskoj informatičkoj olimpijadi i izbornim pripremama 2012. godine zauzeo 3. mjesto i ostvario pravo da predstavlja Republiku Hrvatsku kao član I. tima na Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi (CEOI 2012) u Maðarskoji Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi (IOI 2012) u Italiji!!
Od 17. do 20. svibnja 2012. godine u Tati (Maðarska) osvojio je broncanu medalju.
Najzad, najveci uspjeh svih programera koji su poceli s programiranjem u našoj školi, Marin je ostvario 23. do 30. rujna u Sirmione-u (Italija), gdje je osvojio zlatnu medalju na Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi!

Bruno Rahle

U 8. razredu Bruno je bio državni prvak u informatici. Pobijedio je "nepobjedivog" Gorana Žužića.
Kao učenik 1. razreda V. gimnazije 2006. god. na državnom natjecanju osvojio je 2. mjesto. Iste godine zauzeo je 3. mjesto na HPL natjecanju i također 3. mjesto na Kupu "Božo Težak". Na Hrvatskoj informatičkoj olimpijadi bio je 8., pa je kao član II tima RH sudjelovao na Srednjoeuropskoj olimpijadi u Vrsaru. Poseban uspjeh postigao je na ACSL natjecanju u Cinncinati-u (SAD), gdje je kao član ekipe V. gimanzije (kategorija Junior) osvojio 4. mjesto. Na tom uspjehu čestitao mu je i tadašnji premijer RH dr. Ivo Sanader.
Nakon što je na hrvatskoj informatičkoj olimpijadi i izbornim pripremama zauzeo 6. mjesto, 2007. godine predstavljao je Republiku Hrvatsku na Svjetskoj informatičkoj olimpijadi (u Zagrebu) kao član II. tima i osvojio brončanu medalju!. Te godine popravio je dva svoj rezultata u odnosu na prethodnu godinu: zauzeo je 2. mjesto na HONI (HPL) natjecanju i također 2. mjesto na Kupu "Božo Težak".

Najzad, Bruno je na hrvatskoj informatičkoj olimpijadi i izbornim pripremama 2008. godine zauzeo 3. mjesto i ostvario pravo da predstavlja Republiku Hrvatsku kao član I. tima na Srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi (CEOI 2008) u Njemačkoj i Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi (IOI 2008) u Egiptu!!
24. svibnja 2008. godine u Washingtonu je osvojio drugo mjesto kao član ekipe V. gimnazije (kategorija Senior).
21. kolovoza 2008. godine u Egiptu osvojio je brončanu medalju na Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi!

Uspješno studira na FER-u, a honorarno je u SAD-u radio i za Facebook ...

Zvonimir Popovčić

U 8. razredu Zvonimir je osvojio 2. mjesto na županijskom natjecanju iz informatike i sudjelovao na državnom natjecanju.
Već kao učenik 1. razreda V. gimnazije 2007. god. osvojio je kao član juniorskog tima V. gimnazije 3. mjesto na ACSL natjecanju u Houstonu. Na tom uspjehu čestitao mu je i tadašnji ministar prosvjete dr. Primorac.

Odličan uspjeh postigao je na državnom natjecanju 2008. godine u kategoriji "Osnove informatike". U konkurenciji svih razreda srednjih škola zauzeo je 7. mjesto (iako je tek učenik 2. razreda).

24. svibnja 2008. godine u Washingtonu je osvojio prvo mjesto kao član ekipe V. gimnazije (kategorija Intermediate).

Marko Đomlija

U 6. i 8. razredu Marko je zauzeo 2. mjesto na županijskom natjecanju iz informatike i bio sudionik državnih natjecanja iz informatike. Čak je u 6. razredu bio na korak do medalje na državnom natjecanju - bio je 4.

Kao učenik 2. razreda XV. gimnazije uspio se plasirati na državno natjecanje gdje je zauzeo odlično 7. mjesto.

Petar Alilović

Petar je u 8. razredu sudjelovao na državnom natjecanju iz informatike, nakon što je na županijskom natjecanju osvojio 7. mjesto.

Kao učenik 3. razreda XV. gimnazije sudjelovao je na državnom natjecanju.

Povratak na pocetnu stranicu