Program, punog naziva “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće” započeo je još u ožujku 2015. godine pilot projektom u kojem je sudjelovala 151 hrvatska škola. Na temelju iskustava i rezultata pilota CARNET je u rujnu 2018. godine krenuo s provedbom druge faze programa „e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza)” u vrijednosti od 1,3 milijarde kuna. Odlukom Ministarstva znanosti i obrazovanja do 31. prosinca 2022. godine digitalno će se transformirati nastavni i poslovni procesi u svim školama u Republici Hrvatskoj financiranima iz državnoga proračuna.

Opći cilj programa e-Škole pridonosi jačanju kapaciteta osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovnog sustava s ciljem osposobljavanja učenika za tržište rada, daljnje školovanje i cjeloživotno učenje.

Projekt je organiziran u dvije faze:

1.     faza: ožujak 2015. – kolovoz 2018.

-pilot projekt u kojem je sudjelovala 151 hrvatska škola

2.     faza: rujan 2018. – prosinac 2022.

-sustavno i redovito korištenje najmodernije tehnologije u učenju i poučavanju (laptopi i tableti)

-adekvatna infrastruktura i računalna oprema u školama (računala, pametne mobilne učionice, poboljšanje mrežne opreme škola)

-brojni razvijeni digitalni obrazovni sadržaji i e-usluge

-niz edukacija za razvoj digitalnih kompetencija školskih djelatnika (ravnatelja,  nastavnika i učitelja)

-pojednostavljivanje komunikacije i razmjene e-dokumenata između škole, njenih djelatnika i osnivača

Kako bi škole povećale razinu digitalne zrelosti ključna je uloga ravnatelja, učitelja i nastavnika te drugih djelatnika koji su spremni za korištenje novih tehnologija i pristupa poučavanju. Početkom lipnja 2020. naša škola imala je analizu rada (tj. analizu razine digitalne zrelosti) škole koja se uključila u ovaj projekt u rujnu 2019. Analiza je provedena pisano i video-kontaktom s povjerenstvom koje određuju voditelji projekta. Kroz tu analizu vidjeli smo da se od nas očekuje:
-projekt treba biti dio godišnjeg plana škole
-određene činjenice vezane uz projekt trebaju biti na mrežnoj stranici te na oglasnim pločama
-na sjednicama  učiteljskog vijeća djelatnike treba upoznavati s aktivnostima koje se provode
-učenici trebaju biti dio projekta u smislu da ih educiramo na način usklađen s ciljevima projekta...

Uz ravnatelja, odgovorna osoba u našoj školi je Vladimir Marić.

Dokumenti vezani uz projekt:

Predavanje "Autorska prava i Creative Commons licence" - V. Marić